Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB)

Je hlavním akcionářem Hypoteční banky a členem mezinárodní finanční Skupiny KBC Group NV. Toto silné zázemí umožňuje Hypoteční bance, aby se plně soustředila na rozvoj své činnosti a aby se dlouhodobě držela v čele hypotečního trhu v České republice.

Obchodní profil ČSOB zahrnuje tyto segmenty:

 • fyzické osoby (retailová klientela),
 • malé a středně velké podniky,
 • korporátní klientelu,
 • nebankovní finanční instituce,
 • finanční trhy,
 • privátní bankovnictví.

V retailovém bankovnictví v ČR společnost působí pod dvěma obchodními značkami – ČSOB a ČSOB Poštovní spořitelna, která využívá pro svou činnost rozsáhlé sítě České pošty. Klienti ČSOB jsou obsluhováni na 242 pobočkách, klienti ČSOB Poštovní spořitelny jsou obsluhováni prostřednictvím 42 finančních center a zhruba na 3 330 obchodních místech České pošty.

ČSOB byla založena státem v roce 1964 jako banka, která jediná v Československu poskytovala služby v oblasti financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. Po roce 1989 rozšířila ČSOB svou činnost o služby pro nové podnikatelské subjekty a fyzické osoby. Významným předělem v historii ČSOB byla její privatizace v červnu 1999, kdy se její majoritním vlastníkem stala belgická KBC Bank, která je součástí KBC Group. Dalším mezníkem v historii ČSOB bylo převzetí podniku Investiční a poštovní banky, a.s., v červnu 2000. Po odkoupení minoritních podílů se v roce 2007 KBC Bank stala jediným akcionářem ČSOB. Do konce roku 2007 působila ČSOB na českém i slovenském trhu; slovenská pobočka ČSOB byla oddělena k 1. lednu 2008.

Skupina ČSOB poskytuje svým klientům finanční služby v následujících oblastech:

 • univerzální bankovní služby,
 • stavební spoření,
 • hypotéky,
 • správa aktiv,
 • kolektivní investování,
 • privátní banka,
 • penzijní připojištění,
 • leasing,
 • factoring,
 • distribuce životního a neživotního pojištění spřízněných společností.

Skupina ČSOB zaujímá silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu. Ve financování bydlení, zajištěných fondech, leasingu i celkových spravovaných aktivech je Skupina ČSOB dlouhodobě jedničkou. Služby spojené s obchodováním na finančních trzích pro významnou klientelu poskytuje Patria, sesterská společnost ČSOB.

Od roku 2016 je součástí skupiny ČSOB i společnost Top-Pojištění.cz, která nabízí srovnání nabídek pojištění online. Tuto službu využívá více než 300 tisíc klientů v České republice

Skupina ČSOB se v roce 2018 rozrostla o online srovnávač Ušetřeno.cz. Svým portfoliem se zaměřuje na vyhledávání a srovnávání nabídek z oblasti energetiky, financí a telekomunikací a nabízí tak nejkomplexnější nabídku produktů pro srovnání v těchto oblastech na českém trhu.

Skupina ČSOB je od 1. 3. 2019 uspořádána koncernově a Hypoteční banka, a.s. je součástí koncernu ČSOB (dále Koncern), v jehož rámci je ČSOB řídící osobou ve smyslu § 79 odst. 1 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích) („ZOK“) a Hypoteční banka, a.s je osobou podřízenou jednotnému vlivu řídící Osoby.

Více informace o koncernu ČSOB

V roce 2019 vzniká spolupráce s největším poskytovatelem odložených plateb v Česku a vzniká MallPay s.r.o. (nyní Skip Pay, s.r.o.).Tato společnost má za úkol na dynamicky rostoucím trhu e-commerce přinášet nejlepší finanční služby spojené s online nakupováním. Umožňuje klientům skipnout (tedy přeskočit) všechny starosti s online nakupováním a zaplatit bezpečně a pohodlně až 50 dní po vyzkoušení zboží, čímž plně nahrazuje drahou dobírku. Nově mají klienti také možnost rozdělit si platbu na třetiny - bez navýšení a bez poplatků. 

Společný podnik ČSOB a Gobii Europe s názvem Igluu přináší na český realitní trh ucelené řešení, které usnadní práci realitním profesionálům, finančním zprostředkovatelům a zájemcům o bydlení. Umožní na jednom místě řešit digitálně vše potřebné, zrychli a zjednodušší zprostředkování hypotečních úvěrů a dalších služeb spojených s bydlením a podpoří vznik nových obchodních příležitostí. Tyto nástroje používá již více než 115 tisíc realitních profesionálů a finančních zprostředkovatelů v USA a Kanadě. Digitální nástroje Igluu také poskytnou napojení do katastru nemovitostí a umožní tak využití katastrálních dat a služeb či oceňování nemovitostí.

Více informací lze nalézt na webových stránkách www.csob.cz.

KBC Group

KBC Group je silně kapitalizovaná bankopojišťovací skupina s významnou tržní pozicí v Belgii. Během několika uplynulých let KBC úspěšně rozšířila svůj geografický dosah do regionu střední Evropy a nyní je přítomna v České republice, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku, přičemž působí také v Irsku a v omezené míře také v několika dalších zemích světa (podpora korporátních klientů hlavních trhů). V poslední době se Skupina zaměřuje stále více na privátní bankovnictví. KBC Group je také aktivní v komerčním bankovnictví a na kapitálových trzích.


Více informací lze nalézt na webových stránkách www.kbc.com.

Více informací lze nalézt na webových stránkách www.csob.cz.