Hypoteční banka přichází s nabídkou tzv. Zelené hypotéky, dlouhodobého konceptu na podporu výstavby a rekonstrukce moderního a energeticky šetrného bydlení. Zelenou hypotéku bude moci využít každý, jehož stavba splní energetickou náročnost ve třídě A nebo B. Banka si pro klienty, pro které je důležitá zodpovědnost vůči životnímu prostředí připravila řadu finančních benefitů. Odmění je ihned při sjednání Zelené hypotéky balíčkem zvýhodnění v celkové hodnotě minimálně sedm tisíc korun a všichni mohou získat rezervu v podobě 20 % finančních prostředků nad rámec rozpočtu předloženého při žádosti o hypoteční úvěrÚvěr, jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Jako zástava se obvykle využívá financovaná nemovitost, ale lze ručit i jiným objektem. Existují dva typy hypotečních úvěrů. Účelová hypotéka, která je určená na financování nemovitosti a neúčelová hypotéka (tzv. americká hypotéka), kdy lze úvěr použít na financování čehokoliv..

„Jako jednička na trhu máme možnost námi nabízené produkty neustále vyvíjet a podílet se na určování trendů v oblasti poskytování hypoték. Protože v posledních letech vnímáme velmi silný zájem našich klientů o energeticky úsporné domy, má podle nás stále větší význam zabývat se otázkou životního prostředí, šetrnou architekturou a zdroji obnovitelné energie. Chceme být bankou, která reaguje na pozitivní trendy a přání svých klientů. Proto umíme tyto zajímavé projekty nejen financovat, ale chceme je i finančně zvýhodnit. Díky Zelené hypotéce podpoříme všechny se zájmem investovat do ekologicky udržitelnějšího bydlení,“ říká mluvčí Hypoteční banky Andrea Vokálová.

Zelenou hypotéku bude moci využít každý, jehož projekt bude opatřen štítkem s energetickou náročností ve třídě A nebo B. Banka si pro tyto klienty připravila balíček finančních benefitů, díky kterým mají možnost při sjednání Zelené hypotéky získat zvýhodnění i více než sedm tisíc korun. A úspory jsou zajímavé pro klienty nejen při vyřizování hypotečního úvěru, ale hlavně při samotném provozu nízkoenergetického bydlení. Chod takových domácnostDomácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně hradí náklady na své potřeby.í totiž znamená pravidelnou každoroční úsporu pro kapsu svého majitele.

„Při nastavování nového produktu jsme se inspirovali v západních zemích, kde se trend zodpovědnosti k životnímu prostředí i v oblasti bydlení, těší velké oblibě. Věříme, že si i strana 2 / 2 v České republice Zelenou hypotéku najde velké množství ekologicky smýšlejících lidí,“ doplňuje Vokálová. Hypoteční banka plánuje novinku nabízet na svých pobočkách, a to ve všech regionech.

Datum: 16. 4. 2018 12:59:00