Na 250 zaměstnanců Hypoteční banky v pátek a v sobotu 8. a 9. června pomáhalo upravit a revitalizovat rozsáhlé prostory Zooparku v Chomutově. Stejně jako při minulé akci i do Chomutova přijela více než polovina všech zaměstnanců banky. Dva dny věnovali úklidu, natírání, úpravě terénu i novému směrovému systému uvnitř zooparku.

„Snažíme se nebýt firmou uzavřenou do sebe, chceme se aktivně podílet na dobrovolné pomoci tam, kde je to potřeba. Pracovat přijela více než polovina ze 450 našich zaměstnanců a to myslím dost dobře ukazuje nejen náš přístup k dobrovolné pomoci, ale i týmového ducha. Považuji to za velmi pozitivní zprávu o našich firemních hodnotách," uvedl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil. Firemní hodnoty sdílejí zaměstnanci Hypoteční banky už řadu let, jsou součástí jejich pracovního prostředí i firemního života. Hypoteční banka vyznává smysluplnost, otevřenost, férový přístup, respekt a uznání, optimismus, zásadu držet slovo a táhnout za jeden provaz.

První dobrovolnou akcí byl v roce 2010 výjezd na hrad Veveří. Letošní akce tak navazuje na dobrou tradici a znovu spojuje příjemné s užitečným. Nové je však to, že lokalitu si vybrali sami zaměstnanci prostřednictvím interního hlasování. Bylo totiž zapotřebí najít místo, které by velké množství lidí nejen pojalo, ale také reálně potřebovalo. Ze tří návrhů, vzešlých z hlasování, byla následně zvolena pomoc některé ze zoologických zahrad v České republice. Z nich pak padla volba právě na Zoopark v Chomutově (www.zoopark.cz).

„Aktivitu a pomoc zaměstnanců Hypoteční banky jsem s radostí přivítala. Náš areál je opravdu rozsáhlý a potřebuje každou pomocnou ruku“, říká Iveta Rabasová, ředitelka Zooparku Chomutov. „Pro návštěvníky připravili zaměstnanci banky nejen částečnou revitalizaci areálu, ale i nový směrový systém. Věřím také, že zoopark získal v zaměstnancích banky nové návštěvníky, kteří se do zooparku budou rádi vracet.“

A jak si pracovní výjezd užili zaměstnanci Hypoteční banky?

„Udělali jsme kus práce, bavilo mě natírání, a kdybychom ho dělali všichni, asi bychom dokončili celou ohradu kolem hlavní cesty. Atmosféra byla dobrá, v sobotu už mírně uvolněná a večer hodně uvolněná“, směje se Martin Brabenec, analytik obchodu v Hypoteční bance.

„Mě bavilo montování směrových tabulek v parku i natírání, ta práce byla na konci vidět. Byl to můj první outdoor v bance a moc mě bavil,“ komentuje Jirka Koutný, produktový manažer v Hypoteční bance.

„Některé práce byly náročnější, ale s tím se dalo počítat a zvládnout se to dalo. Zoopak v Chomutově je moc pěkný, nečekala jsem, že toho uvidíme tolik a odjíždím se skvělým pocitem“, říká Naďa Konečná, pracovnice bilanční účtárny Hypoteční banky.

„Já jsem si nejvíc užila vláček po safari a medvěda, který na nás koukal, když jsme mu natírali zábradlí. Kromě plení byly všechny práce vidět, atmosféra a partičky byly super“, říká Eva Králová, projektová manažerka v Hypoteční bance.

„Byl to takový vzájemný pozdrav Sever zdraví Sever“, říká Jan Fux, ředitel regionální pobočky Hypoteční banky v Ostravě. „Byl jsem tu poprvé v životě, ale cítil jsem se velmi podobně jako doma, naše kraje jsou si hodně příbuzné.“

„Outdoor byl jako všechny akce předtím perfektně připravený, zoopark v Chomutově je nádherné místo, které mě úplně okouzlilo. Jízda po safari byla perfektní“, hodnotí akci Irena Bogušovská z klientského oddělení Hypoteční banky.

„Mám z toho velice dobrý pocit, tyhle akce mě vždycky obohatí – přinesou něco materiálního, naše práce je vidět a důležitá je ta výborná parta, takže pokračujme takhle dál,“ shrnuje František Mareček, ředitel regionální pobočky Hypoteční banky v Hradci Králové.

Datum: 11. 6. 2012 10:47:00