Hypoteční banka má inovované webové stránky podle nejmodernějších trendů. Web Hypotecnibanka.cz tak získal jednodušší a přehlednější design, který přitom ale zachovává osvědčené postupy předchozí verze. Zásadní úpravou prošla struktura stránek tak, aby se klient na webu „pohyboval“ zcela intuitivně a velmi snadno. Zpracování webu se také nyní ještě výrazně více orientuje na mobilní zařízení, jejichž obliba mezi klienty stále roste a k prohlížení stránek jich využívá již 20 % návštěvníků. Nově jsme soustředili všechny hlavní kalkulačky na homepage webu. Responzivní design umožňuje zobrazit stejný obsah webu v různém grafickém provedení podle toho, zda je k jeho prohlížení využíván počítač, tablet nebo chytrý telefon.

 V Hypoteční bance probíhá každé dva roky facelift webových stránek, jehož výsledkem je úprava vzhledu webu podle aktuálního vývoje přání a chování klientů. Nejedná se tedy o razantní redesign, ale spíše o generační obměnu. Redakční systém přitom zůstává stejný, zapojeny zůstaly i osobité grafické prvky dvorního výtvarníka Hypoteční banky Luďka Bárty, které i nadále přispívají k charakteristické a přátelské image banky.

 Jednou z nejviditelnějších změn je tzv. sticky menu, které při rolování stránkou zůstává „přilepené“ k hornímu okraji. V tomto informačním rozcestníku je připraven interaktivní Průvodce hypotékou a do budoucna se počítá také s Klientskou zónou.

 Důležitou změnou letošního faceliftu je kromě grafického zpracování také změna stylu komunikace s klienty, a to především pomocí civilnějšího a vstřícnějšího ladění textů. Webové stránky se snaží oprostit od typické formální bankovní rétoriky a působit na návštěvníky celkově přívětivějším a více přátelským tónem.

 Díky důkladnému prostudování chování uživatelů byla také vylepšena možnost kalkulací hypotéky a návštěvník si nyní může provést výpočet přímo na homepage webu.

 Webové stránky slouží nejen ke zprostředkování informací, ale jedním z jejich hlavních úkolů je získat kontakt na zájemce o hypotéku. V nové verzi může návštěvník zanechat své kontaktní údaje snáz a zároveň se nemusí bát o jejich bezpečnost. Web nadále využívá protokol https.

Datum: 2. 11. 2015 10:42:00