Dnes byla oficiálně pro veřejnost otevřena výstava Slavné brněnské vily v jedné z nejznámějších brněnských staveb - vile Tughedhat. Výstava pokrývá bohatý architektonický odkaz historie i současnosti rodinného bydlení v Brně. Je součástí projektu Slavné vily agentury FOIBOS, kterého hlavním partnerem je Hypoteční banka.

Slavné brněnské vily setrvají v prostorách Tugendhatu do 7. října 2012, následně se cyklus výstav přesune do Plzně. Výstava se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna a patronát nad celým projektem Slavné vily Čech, Moravy a Slezska převzala manželka prezidenta republiky Livia Klausová, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

“Oblast a téma rodinného bydlení je nám i našim obchodním partnerům velmi blízká. Jsem rád, že Hypoteční banka může být u toho, kdy je široké veřejnosti velmi atraktivní formou představována historie rodinného bydlení v našem regionu.“ uvedl Pavel Soukup, ředitel regionální pobočky Brno.

Hypoteční banka je partnerem projektu slavné vily od začátku letošního roku a za toto období se díky její podpoře uskutečnilo několik regionálních výstav Slavných vil v rámci celé České republiky v Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Praze.

Výstavu je možné navštívit od 7.9. do 7.10.2012 v rámci prohlídky vily Tugendhat.

Slavné brněnské vily
Vila Tughendhat
Černopolní 237/45, 613 00 Brno-sever
Doba trvání: 7. září – 7. října 2012

Datum: 7. 9. 2012 10:18:00