Praha, 27. září – Další schválení navýšení úrokových sazeb prošlo Českou národní bankou téměř jednomyslně, do konce roku se však nemusí jednat o zvýšení poslední. Bankovní rada ČNBČeská národní banka - www.cnb.cz. rozhodla o zvýšení takzvané dvoutýdenní reposazby o 0,25 procentního bodu na 1,5 procenta. Letos se jedná už o čtvrté zvýšení úrokových sazeb, které postihne celý hypoteční trh v Česku.

V reakci na rozhodnutí ČNBČeská národní banka - www.cnb.cz. zdražuje také Hypoteční banka svou Jasnou hypotéku.  Zatímco nyní jsou pětiletky s LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. do 80 %  k dostání za 2,89 %, od 1. října dojde k navýšení o další dvě desetiny. Hypotéky budou k dostání s úrokovou sazbou 3,09 %.

Opětovné zdražení mezibankovních zdrojů znamená nejrychlejší tempo růstu od předkrizového období. „Spolu s již schválenými regulacemi, které vejdou v platnost na začátku října, se jedná o další regulaci trhu, která Čechům ztěžuje cestu za vlastním bydlením,“ komentuje novinku Andrea Vokálová, tisková mluvčí Hypoteční banky.

Přehled vývoje úrokové sazby Jasné hypotéky s pětiletou fixací: 

Úroková sazbaČástka, kterou dlužník platí věřiteli z jeho pohledávky. Je stanovena určitým procentem z dlužné částky za určité období. 5Y

30. 7.

20. 8.

1. 10.

Celkem

2,59%

+ 0,10

+ 0,20

+ 0,20

3,09 %

Jasná hypotéka je dnes již tradiční produkt Hypoteční banky se zcela jasnými pravidly pro získání výhodnějšího úroku. Při uzavření úvěru s pětiletou fixací získají klienti zdarma odhad nemovitostiOcenění nemovitosti zpracované odhadcem uvedeným na seznamu banky. a zdarma vedení úvěru. Podmínkou pro tyto výhody je pravidelné zasílání 1,5 násobku měsíční splátky na účet v ČSOB.

Datum: 27. 9. 2018 11:19:00