O tom, že datum narození výrazně ovlivňuje budoucí život jedince, již bylo napsáno mnohé. Mluví se o tom, že právě tyto na první pohled nedůležitá čísla mají velký vliv na celou řadu věcí, jako jsou např. povahové vlastnosti, charakter a celkový životní přístup. Nejnovější statistiky Hypoteční banky však odhalily, že datum narození ovlivňuje také to, kolik peněz investuje člověk do bydlení.

 „Nejrozporuplnější znamení je jednoznačně Střelec,“ komentuje údaje Jiří Ochec, marketingový ředitel Hypoteční banky. „Máme mezi svými klienty jednoho, který neváhal a půjčil si najednou několik desítek milionů korun. Na druhou stranu právě Střelci žádají ze všech znamení o hypotéku nejméně.“

 Výklad horoskopu tomuto zjištění nahrává. Ohniví Střelci bývají impulzivní, nezávislí, odvážní, rychle se rozhodují, mívají dobré analytické schopnosti. „Jde o dobrodruhy, kteří se jen tak něčeho nezaleknou. Na druhou stranu je pro ně důležitá svoboda, na budování rodiny a rodinného hnízda často mívají dost času,“ vysvětluje astroložka Iva Kučerová.

 Protikladem Střelce je opatrná a zemitá Panna. Ta si obvykle půjčuje nejméně, v průměru 1,6 mil. Kč. Ani zde nejde o žádné velké překvapení. „Panna je praktické, racionální, opatrné a kritické znamení. Je velmi pracovitá, ale do ničeho se nehrne, nemá příliš ráda změny, často bývá nedůvěřivá,“ prozrazuje astroložka.

 Oproti tomu nejvyšší průměrnou částku na bydlení (téměř 1,7 mil. Kč) požadují poněkud překvapivě vzdušné Váhy. Překvapivě proto, že toto znamení se vyznačuje skromností, sympatickým vystupováním, uměleckými vlohami, pílí a rozvážností. Nepotřebují k životu okázalost, naopak jejich přitažlivost spočívá spíše v přirozenosti a milé povaze. „Váhy však obecně bývají dobrými partnery i rodiči, takže je možné, že si půjčují nejvyšší částku proto, aby mohly zabezpečit své rodině kvalitním bydlení,“ domnívá se Kučerová.

 Mezi žadateli, kteří přišli do Hypoteční banky zažádat o hypotéku, jsou nejvíce zastoupeni Býci. „Tohle znamení bývá spolehlivé, konzervativní, mívá vyvinuté estetické cítění, rádo investuje do kvalitních věcí, zná hodnotu peněz, umí s nimi zacházet,“ vysvětluje astroložka. „Je vcelku logické, že Býk považuje investici do bydlení za rozumnou a přínosnou.“

 Co se týče nejnižšího schváleného limitu, v tomto případě vedou – opět docela překvapivě – Lvi. „U Lva bych naopak předpokládala spíše příklon k opačnému extrému vzhledem k tomu, že je považován za sebevědomé, hrdé znamení, potrpí si na eleganci a přepych, rád dělá za každých okolností dobrý dojem,“ dodává Kučerová.

 Ředitel marketingu Hypoteční banky uzavírá zjištěná data slovy: „Jsme zvyklí přistupovat ke každému klientovi velmi individuálně. O proškolení našich zaměstnanců ve věcech astrologie však zatím neuvažujeme,“ směje se Jiří Ochec.

Datum: 12. 11. 2014 9:50:00