Hypoteční banka, člen Skupiny ČSOB, si odnáší první místo z udílení cen soutěže Banka roku 2020 v kategorii Hypotéka roku. U odborné poroty zabodovala služba Hypotéka na dosah, díky které mohou klienti jednoduše zjistit, zda dosáhnou na financování vybrané nemovitosti, a získat předběžné posouzení úvěru. Porota také ocenila další aktivity banky v oblasti digitalizace. Skupina ČSOB výhrou potvrdila svou pozici jedničky v oblasti bydlení.

Hypotéka na dosah je nejrychlejší způsob, jak zjistit, jestli je investiční záměr žadatele o úvěr realizovatelný. Naši klienti již na první schůzce během 20 minut znají nejen svou splátku a výši úvěru, ale i to, zda splňují podmínky pro poskytnutí úvěru. A to i bez podkladů a bez vybrané nemovitosti. Vše doloží bance až následně. Předběžné posouzení hypotéky, které skupina ČSOB nabízí jako jediná na trhu, je zdarma, bez závazků a lze ho získat i online.

„V souvislosti s aktuálním nedostatkem nemovitostí na trhu jsme si uvědomili, čím prochází náš klient při plánování svého bydlení – je to stres, časový pres i vysoká míra nejistoty až do finálního schválení úvěru. Hypotéka na dosah  mnoho nejistoty ušetří a klient se tak může věnovat v klidu hledání té správné nemovitosti nebo plánování stavby,“ vysvětluje generální ředitel Hypoteční banky Jiří Feix.

Inovativní přístup k hypotéce

Nejen Hypotéka na dosah, ale také další aktivity v oblasti digitalizace hypotečního bankovnictví, byly důvodem pro vítězství v kategorii Hypotéka roku 2020. „Našimi inovacemi potvrzujeme pozici průkopníka na poli digitalizace. Díky nim lze poskytovat, čerpat i spravovat úvěry zcela online. Klientům zajistíme i digitální přenos zástavní smlouvy na katastr nebo online ocenění nemovitosti. Od loňského roku jsme zjednodušili zprostředkování hypotéky i našim externím partnerům, a to skrze pohodlné online rozhraní API. Tím šetříme čas a zkracujeme cestu k úvěru nejen samotným klientům, ale i našim obchodním partnerům,“ doplňuje Jiří Feix.

Datum: 23. 3. 2021 14:55:00