Praha, 5. listopadu – Hypoteční banka chystá další zdražení Jasné hypotéky, reaguje tak na opětovný růst úrokových sazeb, který minulý týden schválila rada ČNBČeská národní banka - www.cnb.cz.. Akční sazby u hypoték s fixací na 5, 7 a 10 let tak vzrostou o dvě desetiny. Celý koncept Jasné hypotéky se ještě rozšíří o možnost fixace na jeden rok a  pásmo LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. až do 90 % .

Jasnou hypotéku zdražuje Hypoteční banka již po čtvrté v krátkém období. Vždy se přitom jednalo o reakci na další navýšení úrokových sazeb ze strany České národní banky. „Jsme si vědomi, že další zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNBČeská národní banka - www.cnb.cz. omezuje žadatele o hypoteční úvěry, v tomto případě však  nemáme příliš jiných možností, než reagovat na situaci na trhu,“ uvedl Vladimír Vojtíšek, člen představenstva a vrchní ředitel pro oblast rizika a finance Hypoteční banky.

Hypoteční úvěry se tak v rámci nejčastěji volených fixací na 5, 7 a 10 let zvýší na hodnoty např. u LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti.  do 70 % z původních 2,89 % na 3,09 %. Nově se také objeví možnost jednoleté fixace a pásma LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. 90%.

Jasná hypotéka je dnes již tradiční produkt Hypoteční banky se zcela jasnými pravidly pro získání výhodnějšího úroku. Při uzavření úvěru s pětiletou fixací získají klienti zdarma odhad nemovitostiOcenění nemovitosti zpracované odhadcem uvedeným na seznamu banky. a vedení úvěru (nevztahuje se na jednoletou fixaci). Podmínkou pro schválení klientovy půjčky je pravidelné zasílání 1,5 násobku měsíční splátky na svůj účet. Kromě toho je vyžadováno uzavření životního pojištění u ČSOB Pojišťovny nebo je možné si vybrat alternativu sjednání inkasa z účtu spoludlužníka.

Datum: 5. 11. 2018 10:50:00