Více než tisíc ohrožených dětí a mladých dospělých podpořila organizace SOS dětské vesničky v loňském roce. A právě k těmto dětem a mladým lidem směřovala pomoc Hypoteční banky, jedničky na českém hypotečním trhu, která na konto SOS dětských vesniček pravidelně přispívá částkou 20 Kč za každou uzavřenou smlouvu, a to již od roku 2001. Kromě toho se na pomoci podíleli i sami zaměstnanci a dar navýšily i další nepravidelné akce. Za loňský rok tak do dětských SOS dětských vesniček putuje dar od Hypoteční banky ve výši 1 024 800 Kč. Celková věnovaná částka za šestnáct let spolupráce se už blíží k šesti milionům korun.

„Loňský rok byl pro nás z pohledu podpory SOS dětských vesniček výjimečný v tom, že jsme slavili patnáctileté výročí, kdy přispíváme nejen na provoz a údržbu vesniček, ale například i na vybavení rodinných domů pro nové pěstouny. Proto jsme se rozhodli uspořádat akci, která by nebyla postavena „jen“ na věnování finančních prostředků, ale také na plnění skutečných snů malých obyvatel SOS dětských vesniček,“ říká Marie Mocková, tisková mluvčí Hypoteční banky. Pouze v rámci tohoto jedinečného projektu nazvaného Tajemství dětských snů, jenž spočíval v zachycení snů malých obyvatel SOS dětské vesničky v Karlových Varech uznávaným fotografem Herbertem Slavíkem, se podařilo pro SOS dětské vesničky získat dalších téměř 400 tisíc korun. Vzniklé fotografie totiž Hypoteční banka vydražila v rámci dobročinné aukce.

Do pomoci organizace, která kromě provozování SOS dětských vesniček, provozuje například i preventivní programy pomáhající rodinám s dětmi v nouzi, se loni, stejně jako v letech předchozích, aktivně zapojili i sami zaměstnanci Hypoteční banky. „Kromě finančního příspěvku ve výši 11 tisíc korun z vánoční tomboly, pomáhali zaměstnanci přímo v Karlových Varech při vylepšování vzhledu tamější vesničky a zapojili se i do produkce během focení dětských snů,“ říká Marie Mocková.

Hypoteční banka ve své podpoře SOS dětských vesniček hodlá pokračovat i v tomto roce.

Datum: 12. 4. 2017 13:50:00