Hypoteční banka, specialista na hypoteční úvěry, i v roce 2013 pomáhala ohroženým dětem vyrůstat v láskyplném prostředí, když na konto sdružení SOS Dětské vesničky přispěla celkem 510 880 korunami. Za celou dobu spolupráce s SOS Dětskými vesničkami se tak celková částka zaslaná Hypoteční bankou na účet sdružení vyšplhala na téměř čtyři miliony korun.

Peníze od Hypoteční banky jsou určeny nejen na pomoc při údržbě vesniček a na jejich provoz, ale jsou za ně například také vybavovány rodinné domy pro nové pěstouny.

„Rádi využíváme možnosti „zkrátit cestu domů“ těm, kteří by se jen stěží obešli bez pomoci. Pomáhat právě v oblasti bydlení a navíc dětem, dává naší práci hlubší smysl,“ říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

 Peněžitý příspěvek 20 korun za každou uzavřenou smlouvu o hypotečním úvěru posílá Hypoteční banka na konto SOS Dětských vesniček již od roku 2001. Jen v loňském roce to představovalo částku přes půl milionu korun. Hypoteční banka patří mezi dlouhodobé dárce SOS Dětských vesniček. Zajistit dětem rodinný život v pěstounské péči se nyní snaží SOS Dětské vesničky v Karlových Varech, ve Chvalčově na Zlínsku a v Brně.

 Spolupráce se však neomezuje jen na finanční stránku. Kromě toho připravuje sdružení s Hypoteční bankou nejrůznější akce na jejich podporu. V minulosti tak pro děti banka uspořádala například výtvarné soutěže či den strávený v čestlickém aquaparku, nebo zaměstnanci banky dražili obrázky dětí a takto získané peníze putovaly rovněž na konto SOS Dětských vesniček.

Datum: 4. 3. 2014 10:49:00