Hypoteční banka, specialista na hypoteční úvěry, pomáhá ohroženým dětem vyrůstat v láskyplném prostředí i v roce 2017, kdy za první pololetí roku 2017 na konto organizace SOS dětské vesničky přispěla celkem 328 500 korunami. Za celou dobu spolupráce s SOS dětskými vesničkami tak celková částka zaslaná Hypoteční bankou na účet organizace překročila šest milionů korun.

Peníze od Hypoteční banky jsou určeny nejen na pomoc při údržbě vesniček a na jejich provoz, ale jsou za ně například také vybavovány rodinné domy pro nové pěstouny.

„Děti z SOS dětských vesniček se jen stěží obejdou bez vnější pomoci. I proto jsme rádi, že můžeme dlouhodobě přispívat organizaci, které právě těm nejmladším pomáhá překonávat těžkou životní situaci a vytváří jim domácí pohodu a rodinnou atmosféru. Pomáhat právě v oblasti bydlení dává naší práci hlubší smysl,“ říká Marie Mocková, tisková mluvčí a vedoucí marketingu Hypoteční banky.

Peněžitý příspěvek ve výši 20 korun za každou uzavřenou smlouvu o hypotečním úvěru posílá Hypoteční banka na konto SOS dětských vesniček již od roku 2001. Jen v loňském roce tyto příspěvky celkem představovaly částku přesahující půl milionu korun, za první pololetí toho letošního roku pak více než 300 000 korun. Hypoteční banka tak za 16 let spolupráce patří mezi dlouhodobé dárce SOS dětských vesniček.

Spolupráce se však neomezuje jen na finanční stránku. Kromě toho se Hypoteční banka snaží pomáhat i jinými způsoby: v rámci loňského výročí pomáhali zaměstnanci Hypoteční banky nejen zkrášlovat prostředí SOS dětských vesniček, ale jejich dětské obyvatele dokonce na jeden den nechali proměnit v jejich oblíbenou postavičku. Elegantní baletky, statečné rytíře nebo krásné princezny tak díky slavnému fotografovi Herbertu Slavíkovi zvěčnili do podoby krásných fotografií, které se pak vydražily v rámci on-line aukce. Díky tomuto projektu se tak podařilo pro SOS dětské vesničky získat dalších téměř 400 tisíc korun.

Datum: 27. 9. 2017 10:05:00