Letos je tomu přesně 15 let od doby, kdy Hypoteční banka navázala spolupráci s neziskovou organizací SOS dětské vesničky. Od té doby věnuje na její konto za každou uzavřenou smlouvu 20 korun, za celou dobu spolupráce již částka vyšplhala na hranici pěti milionů. Díky tomu, že český hypoteční trh loni zaznamenal rekordní rok, přišla dětem v péči SOS dětských vesniček od Hypoteční banky také rekordní částka – celkem 542 600 Kč.

„Hypoteční banka zkracuje svým klientům cestu k jejich vysněnému bydlení. Nežijeme ale ve vakuu. Víme, že v Česku je řada dětí, které se bez vlastního přičinění ocitly v nelehké životní situaci. Přitom právě dětství ovlivní celý jejich budoucí život. Proto jsme se už před 15 lety rozhodli, že těmto dětem pomůžeme každý rok aspoň trochu zkrátit cestu za jejich vlastními sny,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

Hypoteční banka dlouhodobě přispívá nejen na provoz a údržbu vesniček, ale například i na vybavení rodinných domů pro nové pěstouny. A pomáhat se snaží i jinými způsoby: pozvala děti do čestlického aquaparku, uspořádala pro ně výtvarnou soutěž a její zaměstnanci si dražili obrázky dětí, přičemž tyto peníze rovněž putovaly na konto SOS vesniček.

V péči třech dětských SOS vesniček v Karlových Varech, Chvalčově na Zlínsku a v Brně momentálně vyrůstá 120 dětí. Díky příspěvku Hypoteční banky tak v průměru na každé z nich připadne finanční příspěvek přes 4,5 tisíce korun.

Datum: 9. 3. 2016 12:06:00