Přibližně padesát dětí z SOS dětské vesničky v Karlových Varech – Doubí dostalo příležitost proměnit se na jeden den na postavu podle svého přání. Někteří se tak převtělili například do podoby čmeláka, modrého Šmouly, víly nebo třeba kuchaře. Tyto proměny pak zachytil známý fotograf Herbert Slavík, jehož snímky dětí Hypoteční banka během podzimu vydraží v rámci on-line aukce. Získané peníze poputují do nadace této známé neziskové organizace, jejíž historie v Česku sahá až do roku 1967.
Hypoteční banka společně s neziskovou organizací SOS dětské vesničky letos slaví výročí patnácti let od doby, kdy spolu navázaly spolupráci. Za tuto dobu Hypoteční banka na zlepšení podmínek dětí i jejich pěstounů věnovala částku přesahující pět milionů korun. Jen loni to bylo více než půl milionu korun a dá se předpokládat, že za letošek tato částka bude minimálně ve stejné výši.
Výročí dlouhodobé spolupráce 150 zaměstnanců Hypoteční banky oslavilo přímo v karlovarské SOS dětské vesničce, kde v rámci firemního teambuildingu pomáhali zvelebovat areál vesničky s dvanácti rodinnými domy pro pěstouny a jejich svěřence. Během pracovního dne pak zároveň probíhalo i focení dětí v maskách.
„Ročně umožníme dosáhnout na vlastní bydlení tisícům lidí. Ne všichni kolem nás ale mají takové štěstí, že je pro ně bydlení se svými blízkými samozřejmostí. Děti z SOS dětských vesniček o bydlení se svými rodiči z rozličných důvodů přišly a my jsme se před patnácti lety řekli, že se i díky našim klientům budeme snažit jejich situaci co nejvíc zlepšovat,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.
Pracovnímu dnu v karlovarské SOS vesničce předcházela společenská večeře v Grandhotelu Pupp, které se kromě zaměstnanců a vedení Hypoteční banky v čele s generálním ředitelem Janem Sadilem zúčastnila i ředitelka SOS dětské vesničky v Karlových Varech Dagmar Roučková a známý fotograf Herbert Slavík.
Hypoteční banka dlouhodobě přispívá nejen na provoz a údržbu vesniček, ale například i na vybavení rodinných domů pro nové pěstouny. A pomáhat se snaží i jinými způsoby: pozvala děti do čestlického aquaparku, uspořádala pro ně výtvarnou soutěž a její zaměstnanci si dražili obrázky dětí, přičemž tyto peníze rovněž putovaly na konto SOS vesniček.
V péči třech dětských SOS vesniček v Karlových Varech, Chvalčově na Zlínsku a v Brně momentálně vyrůstá 120 dětí. Díky příspěvku Hypoteční banky tak v průměru na každé z nich připadne finanční příspěvek přes 4,5 tisíce korun.