Praha, 23. 7. 2018 – Sjednáním hypotéky na koupi vlastního bytu či domu vše často jen začíná – mnohdy obyvatele nových nemovitostí čeká ještě nejedna investice do rekonstrukce nebo vybavení nemovitosti, a zřídkakdy se jedná o nízké částky. Hypoteční banka proto nově svým klientům přináší Neúčelovou část hypotéky. Jedná se o možnost, jak jednoduše využít prostředky na cokoli, u kterých není nutné prokázat účel na jejich použití.

Nová služba Hypoteční banky nabídne finanční krytí čehokoliv, co standardní účelovou hypotékou pokrýt nelze. Dobrým příkladem může být třeba vybavení do dětského pokoje, moderní osvětlení nebo špičková elektronika. Výhodou dále je, že z těchto finančních prostředků lze pokrýt například i čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti. Klient při využití neúčelové části, která bude dosahovat až 30 % z výše uzavřeného úvěru, nepředkládá dokumenty o účelu jejího použití ani v rámci smluvní dokumentace nepodepisuje, na co prostředky vynaloží. O užití těchto financí v průběhu čerpání úvěru tak klient rozhoduje zcela svobodně. Sazba pro úročení této části je navíc stejně výhodná jako u hlavního účelu hypotéky a zajištěná je stejně jako hypotéka samotnou nemovitostí.

„Neúčelová část k Hypotéce umožní našim klientům jednoduchou cestu k financím, které jsou při koupi bytu či domu velmi potřebné. Asi každý má jasnou představu o tom, jak by měl nový domov vypadat a co by měl pro pohodlí svých majitelů splňovat. Chápeme však, že tyto úpravy jsou finančně náročné, proto neúčelovou část nabízíme ve výši až 30 % z celkové výše hypotečního úvěru,“ uvedl Jiří Feix, generální ředitel Hypoteční banky.

To v praxi bude znamenat, že u hypotéky ve výši 2 100 000 Kč lze využít Neúčelovou část až do hodnoty 630 tisíc korun, což je částka, se kterou se při výbavě domova již rozhodně dá něco podniknout.

Datum: 23. 7. 2018 11:18:00