Hypoteční banka má nový web s responzivním designem

Hypoteční banka, největší poskytovatel hypotečních úvěrů a specialista na financování rodinného bydlení představuje od 1. února 2013 nové webové stránky www.hypotecnibanka.cz. Ty prošly zásadní inovací a jsou připraveny v responzivním designu. Hlavními důvody pro tvorbu nových webových stránek je jejich přizpůsobení aktuálním trendům – především nástupu smartphonů a tabletů, a také zpřehlednění a zjednodušení webové prezentace banky.

„V  oblasti internetu je Hypoteční banka inovátorem bankovního trhu a představení nových webových stránek je logickou reakcí na nové trendy a vývoj moderních technologií. Jen mezi měsíci listopad a prosinec 2012 došlo k nárůstu přístupu na webové stránky banky z mobilních zařízení o více než 60%,“ říká Josef Drobílek, internetový specialista zodpovědný za webovou prezentaci Hypoteční banky.

Na nových webových stránkách již nebude použitá technologie Flash*, nahradí jí HTML5.  Právě díky využití HTML5 se obsah webu dokáže přizpůsobit obrazovce zařízení, ze kterého bude na stránky Hypoteční banky uživatel přistupovat. Zájemci o hypotéku tak uvidí požadované informace přehledně nejen na PC ale také na tabletech nebo smartphonech.

Na nových webových stránkách budou také umisťována krátká videa a klienti budou mít možnost získat praktické rady a informace o hypotékách i formou videoprezentací. „Z průzkumů a testování je zřejmé, že klienti velmi rádi využívají videí, díky kterým často rychleji pochopí danou problematiku a ušetří tak čas složitým hledáním a zjišťováním informací,“ dodává Josef Drobílek. Nové webové stránky byly spuštěny 1. února 2013 a na jejich přípravě pro Hypoteční banku se podílela agentura MEDIA FACTORY Czech Republic.

Hypoteční banka není v on-line prostou nováčkem. Již v roce 2007 představila pro své klienty tzv. Hypotéku on-line, následovanou v roce 2009 Hypotékou po webu. V roce 2011 pak nabídla zájemcům o hypoteční úvěry možnost konzultace s „virtuálním“ bankéřem přes videohovor prostřednictvím své Virtuální pobočky. Online aktivity Hypoteční banky jsou také pravidelně oceňované odborníky i veřejností.

* Flash je ochranná známka společnosti Adobe Systems

Datum: 4. 2. 2013 16:46:00