Hypoteční banka se letos společně a projektem Slavné vily Čech, Moravy a Slezska podívá formou výstav do vybraných krajských měst. Od ledna 2012 se banka specializovaná na financování bydlení stává hlavním partnerem tohoto známého projektu, který zastřešuje umělecká agentura Foibos.

„Rádi bychom společně s projektem Slavné vily Čech, Moravy a Slezska propojili současnost rodinného bydlení s jeho nedávnou historií. Jako banka specializovaná na bydlení se staráme o spokojenost rodin s jejich bydlením v současné době, projekt Slavné vily nám ukazuje nejlepší příklady vilového bydlení v historii spolu s nejlepšími pracemi českých architektů. Koneckonců, měli podobný cíl jako my - podporovat bydlení tak, aby dokázalo svým majitelům přinést radost i užitek," uvedl Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Díky podpoře Hypoteční banky se uskuteční několik regionálních výstav Slavných vil, z nichž první začíná již 9. února v Hradci Králové. Od 1. dubna se pak na výstavu mohou podívat lidé v Českých Budějovicích, v září ve Zlíně a v listopadu v Brně. Jednotlivé výstavy přiblíží návštěvníkům ty nejlepší projekty vilového bydlení z daného regionu i celé ČR.

„Slavné vily Čech, Moravy a Slezska jsou představením toho nejpozoruhodnějšího v bezmála dvousetleté historii naší architektury, ale jsou také inspirací pro současnou architekturu rodinného bydlení. A to jak pro architekty a architektonické ateliéry, tak pro desetitisíce stavebníků, současných i budoucích majitelů a uživatelů vil a rodinných domů. A s Hypoteční bankou to mnohým půjde jistě lépe. Proto jsme rádi, že je u tohoto projektu“, říká Marek Veselý, předseda představenstva agentury Foibos.

Jako první v sérii proto proběhne právě v sídle finanční skupiny ČSOB v pražských Radlicích neveřejná průřezová výstava pro zaměstnance. Spolupráce s agenturou Foibos a projektem Slavné vily tak získá formou zajímavého benefitu pro zaměstnance přesah i do interní komunikace banky. Vernisáž výstavy proběhla dnes, 3. února 2012.

Datum: 3. 2. 2012 11:08:00