Hypoteční banka, která je dlouhodobým partnerem projektu Slavné vily, přivítala u příležitosti výstavy Slavné vily Plzně v Západočeském muzeu v Plzni své obchodní partnery z regionu. Slavnostní zahájení výstavy, která potrvá až do 6. ledna 2013, se účastnilo přes 20 obchodních partnerů.

Obchodní partneři měli možnost během večera zhlédnout nejen výstavu Slavné plzeňské vily, ale také unikátní příležitost projít si Frišovu vilu s architektem – historikem prof. Petrem Urlichem. Výstava Slavné plzeňské vily přináší všem zájemcům o rodinnou architekturu 28 příkladů vilových staveb a staveb rodinných domků a představuje jejich vznik, zajímavé osudy i jejich současný stav v rozpětí dlouhého období od sedmdesátých let devatenáctého století až po současnost. Každé ze staveb je věnován samostatný panel s textem, současnými a archivními fotografiemi a plány.

„Vybrané stavby jsou příkladem architektonického myšlení, ukázkou životního stylu, charakterizují své tvůrce, majitele a obyvatele a tím jsou i klasickými reprezentanty historie rodinného bydlení na Plzeňsku. My jsme rádi, že se jako specialisté na financování rodinného bydlení můžeme na projektu podílet a díky inspiraci pro návštěvníky tak pomáhat alespoň trochu kultivovat českou architekturu," uvedl Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky a dodává: „Naše partnerství s projektem Slavné vily a agenturou Foibos bude proto pokračovat i v příštím roce, kdy se uskuteční výstavy v dalších regionech.“

Výstava plzeňských vil je doplněna výběrem dalších staveb z výstavy Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Návštěvníci tak mohou porovnat plzeňskou architekturu s architekturou rodinných domů v celé České republice. Hypoteční banka je partnerem projektu slavné vily od začátku letošního roku a za toto období se díky její podpoře uskutečnilo celkem již pět regionálních výstav Slavných vil v rámci celé České republiky.


Základní informace o výstavě Slavné vily Plzně:
Název výstavy: Slavné vily Plzně a Slavné vily Čech, Moravy a Slezska
Termín výstavy: 29. 11. 2012 -  6. 1. 2013
Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň
Otevírací doba: úterý – neděle, vždy 10:00 - 18:00 hodin
Vstupné: 40 Kč, 20 Kč zlevněné vstupné

   

Datum: 6. 12. 2012 12:28:00