Skupina ČSOB, jejímiž členy jsou také Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od 8. března upravuje sazby úvěrů na bydlení. Sazby vzrostou u hypotečních úvěrů se 70 % LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. o 0,1 %, u 80 % LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. o 0,2 %. Úrokové sazby u 90 % LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. zůstávají beze změny. ČMSS zvyšuje sazby u zajištěných meziúvěrů ze stavebního spoření o 0,1 %. 

Např. hypotéku s LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. 80 % a pětiletou fixací získáte se sazbou 2, 29 %. Úrokové sazby zajištěných meziúvěrů od Lišky začínají na 1,69 %, nezajištěný meziúvěr lze získat se sazbou 3,5 %.

Po rekordním roce na trhu hypoték, které provázely také nízké úrokové sazby dosahující průměrné výše pod 2 %, přistoupila skupina ČSOB k mírnému zvýšení sazeb u úvěrů na bydlení. Důvodem je zvyšování ceny zdrojů na mezibankovním trhu.

Rozhodli jsme se reagovat na rostoucí cenu zdrojů, která stoupá již několik měsíců. Sazby jsme dlouho drželi na dně a teď přistupujeme k velmi mírnému zdražení,“ vysvětluje Andrea Vokálová, tisková mluvčí skupiny ČSOB pro oblast financování bydlení.

Nové úrokové sazby platí pro žadatele ČSOB, Hypoteční banky i Českomoravské stavební spořitelny od 8. března 2021.

Pozn. LTVPoměr výše úvěru k ceně nemovitosti. = poměr výše poskytnuté hypotéky k hodnotě zastavené nemovitosti

Datum: 25. 2. 2021 13:20:00