Zájem o bydlení nadále roste i v první čtvrtině letošního roku. Skupina ČSOB v prvním kvartálu schválila hypotéky v objemu 29,7 miliardy korun. Jen za březen se číslo vyšplhalo na 14,62 miliardy korun, což je více než za celé první čtvrtletí loňského roku. Dařilo se i úvěrům ze stavebního spoření, téměř 3,5 miliardy korun schválených úvěrů zaznamenala ČSOB Stavební spořitelna.

„Skupina ČSOB v březnu schválila hypotéky v objemu 14,62 miliardy korun, což je o zhruba dvě miliardy více než za celý první kvartál v minulém roce. V meziročním srovnání je letošní březen dokonce 3,5násobně úspěšnější než ten loňský,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

Skupina ČSOB zaznamenala výrazný nárůst nejen v objemu, ale i v počtu schválených hypoték, který se v letošním prvním kvartálu meziročně více než zdvojnásobil.

 Zájem o úvěry ze stavebního spoření

Dařilo se i úvěrům ze stavebního spoření. Schválené úvěry v březnu dosáhly objemu necelých 3,5 miliard korun. K vyrovnání rekordního objemu z června roku 2018 chybělo pouze 116 milionů.

„Ke skvělým výsledkům vedlo hned několik faktorů. Mezi nimi i loňské zrušení daně z nabytí nemovitosti a nízké úrokové sazby, které sice pomalu začínají růst, stále se ale drží velmi nízko a lidé toho chtějí využít. Češi navíc nemovitosti kupují i jako bezpečnou investici v nejisté době. Navzdory pandemii přetrvává také velmi vysoká kvalita úvěrového portfolia, podíl úvěrů v selhání se drží na velmi nízké úrovni a drtivá většina klientů bez problémů své závazky splácí,“ říká Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

„V neposlední řadě lidé více přemýšlí nad tím, v jakém bydlení tráví svůj čas. Zároveň rekordně spoří, nejezdí na dovolené a neutrácí. Pozornost lidí se prostě obrátila k bydlení a naše březnová čísla to potvrzují,“ doplňuje Jan Sadil.

Datum: 8. 4. 2021 12:03:00