Nově zrekonstruovaná pobočka Hypoteční banky na Malinovského náměstí v Brně otevřela své brány. Po šesti měsících stavebních prací v prostorách kulturně chráněné památky Paláce Morava se otevírá nevídaný prostor, díky kterému se můžete i v bance cítit jako doma a odbourat tak nepohodlí spojené s její návštěvou. Specialitou nových interiérů pobočky je využití dobře známých regionálních motivů, kterými jsou například vila Tugendhat nebo prostředí moravského sklípku.

Žádost o hypotéku v pohodlí obýváku, právě takový pocit ve vás vyvolá znovuotevřená pobočka Hypoteční banky. „Koncept Obývák“ byl záměrně zvolen vedoucím architektem Radimem Václavíkem, který chtěl na pobočce navodit příjemnou atmosféru domova. „Mým cílem bylo, aby se návštěvníci pobočky cítili uvolněně. Zároveň jsem chtěl do projektu zakombinovat jihomoravskou kulturu, a co symbolizuje Moravu lépe než vinný sklípek, který jsme umístili do prvního patra,“ říká Ing. arch. Radim Václavík. Další inspirací projektu byla například vila Tugendhat nebo brněnské Grand Prix. Po šestiměsíční rekonstrukci byla 27. 3. pobočka slavnostně otevřena a nyní již funguje v plném provozu.

„Nejenže klienti mohou strávit na pobočce příjemný čas, ale navíc mohou díky využití nejnovějších trendů načerpat i inspiraci pro své budoucí bydlení. Nemysleli jsme pouze na klienty, ale i na naše zaměstnance. Vyšší standard v podobě modernějšího a vzdušnějšího prostředí poskytne našim kolegům lepší pracovní podmínky,“ komentuje Andrea Vokálová, tisková mluvčí Hypoteční banky. Kompletní prováděcí projekt zhotovila společnost P. P. Architects začátkem roku 2018, která navázala na koncept vlídné atmosféry obývacího pokoje, jež funguje např. na hypotečních pobočkách v Praze, Ústí nad Labem nebo v Ostravě. Myšlenka projektu je jednoduchá - klienti by se na pobočkách měli cítit tak, jako v domě nebo bytě, na který si hypotéku pořizují.

Datum: 27. 3. 2019 15:41:00