Milovníci českých hradů a zároveň běhání mohli v průběhu léta spojit obě tyto své záliby, a vzít s sebou rovnou i celé své rodiny, včetně malých dětí. Pro ty byla připravena speciální Pohádková cesta. Běžecký seriál Běžíme na hrad, jehož partnerem byla právě Hypoteční banka, je zavedl postupně na hrady Kunětická hora, Loket a v sobotu 1. října také na hrad Veveří.

 

„Celý život jsem velkým příznivcem sportu i běhání. A ke sportu se snažím vést i naše děti. Je to něco, co rodiny mohou dělat společně,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky. „Naše motto je: ‘Zkraťte si cestu domů.’ A domov tvoří právě rodina. Proto jsme se rozhodli podpořit běžecký seriál, který je připravený pro rodiny s dětmi a podporuje i stmelování rodiny coby týmu,“ dodal.

 

Právě týmový rodinný běh Hypoteční banky byl letošní novinkou. Přihlásit se mohla jakákoliv rodina, kde alespoň jedno z dětí bylo mladší 15 let (rozhodoval rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu běžel závod podle svého věku a výběru (Pětku nebo Patnáctku). Vyhrála vždy ta rodina, jejíž součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu v jednotlivých závodech byl nejnižší.

 

I poslednímu závodu sezóny na hradě Veveří navíc přálo počasí. Prostranství před hradem zcela zaplavily zelené balónky s logy Hypoteční banky, které se třepetaly nad hlavami nejmladších účastníků závodů a návštěvníků hradu. I zde měli navíc klienti Hypoteční banky k dispozici zlevněné startovné, pokud se registrovali předem. Díky pěknému počasí byla účast v závodech na Lokti i Veveří rekordní.

Datum: 5. 10. 2016 13:49:00