Teplice, 21. listopadu 2012 - Ve 3. čtvrtletí letošního roku bylo v Ústeckém kraji uzavřeno 757 hypotečních úvěrů v celkové výši 1,072 miliardy korun. Přes 29 % z nich bylo uzavřeno u Hypoteční banky, jedničky v regionu. Lidé si zde pořizovali byty s průměrnou výměrou 63,6 m2, což odpovídá i celorepublikovému průměru, a rodinné domy s průměrnou výměrou 156 m2. Ve srovnání s celorepublikovým průměrem si tak noví majitelé rodinných domků na Ústecku oproti celorepublikovému průměru polepšili o více než 11 metrů čtverečních. Oproti lidem z Královéhradeckého regionu, kde se ve 3. čtvrtletí prodávaly nejmenší domy, dokonce v průměru o 28 metrů čtverečních, tedy o jednu rozměrnou místnost.

„Během posledních pěti let došlo ve všech regionech podle HB INDEXu Hypoteční banky k mírnému poklesu cen bytSoubor místností a prostorů pod společným uzavřením, který svým stavebně technickým a funkčním uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení. Byt musí mít obytný prostor, vlastní uzavíratelný vstup, předsíň, prostor pro vaření, pro uskladnění potravin, pro tělesnou hygienu a pro umístění záchodové mísy.ů a ceny rodinných domů spíše stagnovaly. Ústecký region je však jeden z mála, kde k poklesu téměř nedošlo a kde se ceny nemovitostí drží stále na stejné úrovni, jen s minimálními výkyvy,“ říká Simona Indrišeková, ředitelka regionální pobočky Hypoteční banky v Teplicích. „Je to pravděpodobně tím, že ceny bytSoubor místností a prostorů pod společným uzavřením, který svým stavebně technickým a funkčním uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení. Byt musí mít obytný prostor, vlastní uzavíratelný vstup, předsíň, prostor pro vaření, pro uskladnění potravin, pro tělesnou hygienu a pro umístění záchodové mísy.ů a domů jsou zde pod celorepublikovým průměrem, dokonce nejnižší v rámci celé republiky,“ dodala Indrišeková.

Ústecký region má trvale nízkou průměrnou cenu hypotéky, a to jak díky cenám nemovitostí, tak i vzhledem k poměrně nízkým příjmům žadatelů. V tomto roce Hypoteční banka také zaznamenala zvýšený zájem o financování vlastního bydlení, především pak zájem o koupi bytSoubor místností a prostorů pod společným uzavřením, který svým stavebně technickým a funkčním uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení. Byt musí mít obytný prostor, vlastní uzavíratelný vstup, předsíň, prostor pro vaření, pro uskladnění potravin, pro tělesnou hygienu a pro umístění záchodové mísy.ů před rekonstrukcí. Naopak za poslední rok zde nevyrostl ani jeden developerský projekt a výstavba nových bytSoubor místností a prostorů pod společným uzavřením, který svým stavebně technickým a funkčním uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení. Byt musí mít obytný prostor, vlastní uzavíratelný vstup, předsíň, prostor pro vaření, pro uskladnění potravin, pro tělesnou hygienu a pro umístění záchodové mísy.ů či domů je velmi nízká.

Datum: 21. 11. 2012 12:23:00