Novým vrchním ředitelem pro oblast rizika a finance a členem představenstva Hypoteční banky se 1. dubna 2016 stal Tomáš Magyar. Do vedení Hypoteční banky přichází po dvanáctiletém působení v její mateřské společnosti Československé obchodní bance (ČSOB). V této pozici vystřídal Petra Hlaváče, který v rámci finanční skupiny přešel do Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

Tomáš Magyar (34 let) zahájil svou kariéru v ČSOB v roce 2004 na pozici seniorního analytika pro oblast credit scoringu. V roce 2007 se stal vedoucím odboru Credit risk modelling, kde byl zodpovědný za správu a řízení týmu odborníků na úvěrové riziko. Na této pozici se rovněž účastnil navrhování rámce pro řízení modelu kreditního rizika pro skupinu KBC. O dva roky později byl jmenován ředitelem odboru Credits Transactional Modelling & Business Intelligence, kde zajišťoval vedení kvantitativního řízení úvěrového rizika jednotek ČSOB Group. Od roku 2014 působil v čele odboru Řízení výkonnosti, Finančního controllingu a Vztahů s investory, kde řídil několik oddělení zajišťujících finanční controlling pro celou skupinu ČSOB.

 

„Být členem představenstva Hypoteční banky považuji za velkou čest, zvláště v období, kdy má za sebou mimořádně úspěšný rok a dlouhodobě si drží pozici jedničky na českém hypotečním trhu,“ říká Tomáš Magyar a dodává: „Budu rád, když se mi podaří přispět k posílení a udržení této pozice lídra.“

 

Tomáš Magyar vystudoval Univerzitu Karlovu, Matematicko-fyzikální fakultu obor Pravděpodobnost a matematická statistika. Mezi jeho koníčky patří tenis a procházky po lese se psem.

Datum: 11. 4. 2016 12:09:00