Zajistěte si klidný spánek při prodeji nebo koupi nemovitosti!

„Dnešní doba je sice rychlá a plná technologických vychytávek, na druhou stranu se však zvyšuje vzájemná nedůvěra mezi lidmi. Zprávy jsou plné různých případů více či méně úspěšných podvodů a krádeží“, přibližuje důvody zřízení této služby produktový manažer Hypoteční banky Jiří Koutný. 

Jak tedy zajistit, aby zájemce o nemovitost řádně a včas zaplatil, tak aby se prodávající nemusel bát? Právě pro tyto případy přichází Hypoteční banka s novou službou, která se jmenuje Bezpečné financování a která slouží právě k tomu, aby změna vlastníka nemovitosti a převod finančních prostředků proběhl k plné spokojenosti obou stran. A jak to celé vlastně funguje? 

„Je to velice jednoduché. Zájemci o nemovitost, který chce její koupi financovat hypotečním úvěrem u Hypoteční banky, otevřeme speciální účet, kam převedeme prostředky z poskytnuté hypotéky. Banka pak původnímu majiteli peníze nepošle dřív, než splní všechny předem stanovené podmínky, mezi které nejčastěji patří povinnost převést vlastnické právo k nemovitosti na kupujícího a doložit to výpisem z katastru nemovitostí“, vysvětluje princip fungování služby Koutný. „Prodávající tak má jistotu, že pokud všechny stanovené podmínky splní, dostane své peníze všechny a včas. Má je totiž u sebe uložené banka, která mu výplatu po splnění podmínek garantuje. Nemůže se proto stát, že na někoho převedete svůj dům a nedostanete zaplaceno“, dodává. Obě strany tak mohou klidně spát s jistotou, že i při tak zásadním rozhodnutí, jako je prodej nebo koupě nemovitosti, zůstane majetek i peníze v bezpečí. Navíc, jako bonus, vám banka u tohoto produktu nabízí možnost sjednání úhrady daně z nabytí nemovitých věcí přímo na účet finančnímu úřadu.

Datum: 18. 11. 2014 15:34:00