Slavné vily pod patronací Hypoteční banky dál cestují po krajských městech

Výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska se po svém veřejném uvedení v Hradci Králové postupně přesouvá do dalších částí České republiky. Aktuálně jí mohou shlédnout fanoušci architektury a historie z Českých Budějovic a okolí. V Hardtmuthově vile (U Zimního stadionu 1, České Budějovice - současný dům dětí) Výstava potrvá ař do 4. května a prohlédnout si můžete slavné vily z různých koutů České republiky a specificky také Jihočeského kraje. Projekt firmy Foibos, jehož je Hypoteční banka partnerem, se poté přemístí do Prahy.

"Slavné vily Čech, Moravy a Slezska ukazují historii a kulturu rodinného bydlení v naší zemi. K ní bychom se po éře paneláků a uniformních socialistických vil měli zase vrátit. Jako banka, která se na bydlení specializuje, chceme podporou tohoto projektu spoluutvářet most mezi minulostí a budoucností," říká Jan Sadil, generální ředitel a předseda představenstva Hypoteční banky.

Další zastávkou výstavy se v červnu pravděpodobně stane pražská Trmalova vila (Vilová 11, Praha 10 - Strašnice), kde budou k vidění slavné vily z Čech, Moravy i Slezska. V zářijovém termínu navštíví výstava Brno, v listopadu se na ni mohou těšit lidé ve Zlíně.

Datum: 20. 4. 2012 13:43:00