Český soběstačný dům

Hypoteční banka, jako inovátor přístupu k hypotečnímu bydlení, nestojí na místě, ale aktivně podporuje projekty v oblasti udržitelného rozvoje. Proto nemohl uniknout její pozornosti ani unikátní projekt Český soběstačný dům. Český soběstačný dům vznikl v roce 2016 a jeho cílem je spojovat plně funkční, pokroková a důmyslná řešení v krásných, co nejvíce soběstačných a vysoce šetrných budovách. Hlavním pilířem je stejnojmenná soutěž pro studenty architektury a stavebnictví. Cílem soutěže je vytvářet neotřelé projektové studie šetrných staveb v různých velikostech a podobách. První ročník soutěže proběhl v roce 2016 pod záštitou Ministerstva životního prostředí a mnoha dalších partnerů. Společným úsilím aktuálních špiček v oboru s nadějnými talenty vzniká i reálný, veřejně přístupný prototyp ostrovního domu. Vyššího Brodu skutečný soběstačný dům a to i s pomocí Hypoteční banky.

Více se o projektu dozvíte přímo na stránkách Českého soběstačného domu.

SOS dětské vesničky

SOS dětské vesničky jsou jednou z nejstarších a nejvýznamnějších neziskových organizací v České republice poskytující pomoc ohroženým dětem. Ročně pomáhají stovkám rodin ohrožených odebráním dítěte, stejně jako týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, které ve své původní rodině nemohou vyrůstat. SOS dětské vesničky dnes působí v lokalitách kolem původních SOS dětských vesniček: v Karlových Varech, Chvalčově, Brně a nyní pomáhají také v Praze.

„Největší část příjmů tvoří soukromé dary jednotlivců a firem. Právě díky dlouhodobým partnerům, jako je Hypoteční banka, můžeme stále rozšiřovat naši činnost a směřovat ji tam, kde je jí nejvíce potřeba. V loňském roce jsme podpořili 893 dětí a odhadujeme, že letos jich bude více než 1200,“ doplňuje Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

V péči tří dětských SOS vesniček v Karlových Varech, Chvalčově na Zlínsku a v Brně momentálně vyrůstá 120 dětí. Díky příspěvku Hypoteční banky tak v průměru na každé z nich připadne finanční příspěvek přes 4,5 tisíce korun. Více informací o SOS dětských vesničkách: www.sos-vesnicky.cz