Poslání Hypoteční banky zní „Pomáháme našim klientům bydlet“. Proto se v rámci své společenské odpovědnosti dlouhodobě zaměřujeme na zlepšování životních podmínek, týkajících se bydlení a všeho, co dělá z domova příjemné místo k životu.

V roce 2016 uplynulo přesně 15 let od doby, kdy Hypoteční banka navázala spolupráci s neziskovou organizací SOS dětské vesničky, která opuštěným dětem umožňuje vyrůstat v láskyplném prostředí. O začátku spolupráce se celková částka poskytnutá Hypoteční bankou na zlepšení podmínek dětí i jejich pěstounů vyšplhala na částku přesahující pět milionů korun.

„Ročně umožníme dosáhnout na vlastní bydlení tisícům lidí. Ne všichni kolem nás ale mají takové štěstí, že je pro ně vlastní bydlení se svými blízkými samozřejmostí. Některé děti z SOS dětských vesniček o bydlení se svými rodiči z rozličných důvodů přišly a my jsme se rozhodli, že se i díky našim klientům budeme snažit jejich situaci co nejvíc zlepšovat,“ říká Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky.

V péči tří dětských SOS vesniček v Karlových Varech, Chvalčově na Zlínsku a v Brně momentálně vyrůstá 120 dětí. Díky příspěvku Hypoteční banky tak v průměru na každé z nich připadne finanční příspěvek přes 4,5 tisíce korun. „Největší část příjmů tvoří soukromé dary jednotlivců a firem. Právě díky dlouhodobým partnerům, jako je Hypoteční banka, můžeme stále rozšiřovat naši činnost a směřovat ji tam, kde je jí nejvíce potřeba. V loňském roce jsme podpořili 893 dětí a odhadujeme, že letos jich bude více než 1200,“ doplňuje Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

Hypoteční banka se snaží dlouhodobě pomáhat i jinými způsoby: pozvala děti do čestlického aquaparku, uspořádala pro ně výtvarnou soutěž a její zaměstnanci si dražili obrázky dětí, přičemž tyto peníze rovněž putovaly na konto SOS vesniček. Tím ale možné zapojení zaměstnanců samozřejmě nekončí, pomáhají totiž i jinými způsoby, například sbírkami hraček, ale i fyzickou prací. Naposledy to bylo letos v květnu v Karlových Varech - Doubí, kde 150 zaměstnanců pomáhalo s rekonstrukcí areálu vesničky s dvanácti rodinnými domy pro pěstouny a jejich svěřence.

Zaměstnanci Hypoteční banky letos v květnu zvelebili SOS vesničku v Karlových Varech

Dva plné autobusy a doprovodná vozidla s celkem 150 ti zaměstnanci Hypoteční banky se vydaly v rámci firemního teambuildingu letos v květnu do Karlových Varů – Doubí. Cíl cesty byl jednoznačný: společnou prací v areálu SOS dětské vesničky oslavit patnáct let spolupráce se stejnojmennou neziskovou organizací.

Jednotlivé týmy během pracovního víkendu pomáhaly s úpravou areálu vesničky s dvanácti rodinnými domy pro pěstouny a jejich svěřence. Práce bylo opravdu mnoho a byla velmi rozmanitá – od malování interiérů, třídění oblečení, sadové práce, přes úpravy a realizace oplocení, prostě vše, co bylo v areálu zapotřebí udělat. Díky naší pomoci jsme správci objektu ušetřili více než půl roku vlastní práce. Zaměstnanci však nepřispěli jen svým časem a prací, ale celá řada z nich věnovala dětem nějaký milý dárek v rámci sbírky.