Uvažuji o hypotéce

Chcete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte, nakolik pro vás bude výhodná hypotéka? Zde se dozvíte potřebné informace, které ulehčí vaše rozhodnutí a pomohou vám najít tu správnou cestu k lepšímu bydlení. V rozhodování vám může pomoci i naše kalkulačka pro výpočet splátky. Úrokovou sazbu vám navíc garantujeme po dobu 30 dní!

Proč se hypotéka vyplatí více než nájem?

Obě možnosti mají určitě své výhody i nevýhody. Z dlouhodobého hlediska se ale hypotéka většinou vyplatí mnohem více, sami můžete posoudit proč.

Hypotéka

  • Díky hypotéce získáte jedinečnou možnost bydlet ve vlastním.
  • Nikdo vám neříká, co u sebe doma smíte nebo nesmíte udělat či změnit.
  • Ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu rostou, takže pokud si pořídíte kvalitní nemovitost, je hypotéka moudrou investicí.
  • O výši splátek si rozhodujete sami na základě vlastních možností, které na základě porovnání Vašich příjmů a výdajů posoudíme.
  • Když už v bytě či domě nechcete z jakéhokoli důvodu bydlet, můžete jej pronajmout, z příjmů z nájmu splátky hravě zaplatíte.

Nájem

  • Nemovitost vám nepatří, svůj domov si pouze pronajímáte.
  • Nemusíte se téměř o nic starat, ale také nemůžete o ničem rozhodovat.
  • Měsíčně platíte nájem, který je daný. Jeho výši neurčujete vy, ale majitel.
  • Majitel může smlouvu kdykoli vypovědět a vy přijdete o svůj domov jako lusknutím prstu.
  • Vyplatí se především cizincům, kteří se v Čechách zdrží pouze na omezenou dobu, či studentům, ti se na něj často skládají ve více lidech a berou jej jako dočasné řešení.

Co ještě potřebujete vědět, než si pořídíte hypotéku

Rozmyslete se, kolik si budete chtít na koupi nemovitosti půjčit a kolik dáte z vlastních úspor. Čím více vlastních peněz využijete, tím nižší úrokovou sazbu od nás získáte.

Nejvýhodnější pro vás bude, když uhradíte alespoň 30 % z vlastních úspor. Kolik budete měsíčně splácet si můžete snadno spočítat díky naší hypoteční kalkulačce.

Chcete se dozvědět o hypotékách více? Mrkněte do naší sekce Nabídka hypoték. Najdete tam užitečné informace nejen o naší nabídce, ale i o hypotékách obecně.

Podmínky si u nás nastavíte tak, jak vám budou vyhovovat

Zajímá vás, kolik budete měsíčně splácet a jestli vše bez problémů zvládnete? S námi určitě. Společně nastavíme takovou výši splátky, která vám bude vyhovovat.

Výpočet splátky vždy závisí na celkové výši hypotéky, délce splatnosti a zvolené úrokové sazbě. Obecně ale platí, že čím delší je doba splacení hypotéky, tím jsou měsíční splátky nižší. Nejběžnější je doba spláceníObdobí, během kterého se splácí hypotéka. Udává se v letech. mezi 20 až 30 lety.

Našli jste to, co jste hledali? Spočítejte si jednoduše a během chvíle vaši hypotéku na kalkulačce a nechte si zaslat nabídku na e-mail. Uvedenou úrokovou sazbu vám garantujeme po dobu 30 dní.