Splácím hypotéku

Při splácení hypotéky vám budeme vždy při ruce. Můžete se na nás obrátit, ať již budete potřebovat cokoli. Třeba když nebudete moci splácet či naopak budete chtít splatit úvěr dřív.

Jak splácet?

Hypotéku splácíte vždy bezhotovostně. Nejlépe uděláte, když si povolíte inkaso a my si každý měsíc splátku z účtu sami strhneme nebo si na svém bankovním účtu, ze kterého se hradí hypotéka, nastavíte trvalý příkaz. Starost se splátkou tak můžete pustit z hlavy. Jediné, co si musíte ohlídat je, aby na účtu byl vždy dostatek peněz. Každý rok pak můžete v období výročí uzavření smlouvy zdarma (pokud máte smlouvu uzavřenou počínaje datem 1. 12. 2016 a rovněž smlouvu, která byla uzavřena před účinností zákona o spotřebitelském úvěru a nastalo u ní po tomto datu tzv. období refixace, tedy období změny pevné úrokové sazby u hypotečního úvěru). Více o možnosti mimořádné splátky zjistíte zde.

Abyste měli jistotu, že vše běží tak, jak má, dostanete od nás každý měsíc výpis z účtu, kde si můžete stav vaší hypotéky zkontrolovat.

Každý rok vám na přelomu ledna a února vystavíme také potvrzení o zaplacených úrocích, které přiložíte ke svému daňovému přiznání, a díky tomu ušetříte na daních.

Co dělat, když nemůžete splácet?

Vždy platí, že čím dříve nám dáte vědět, tím lepší řešení společně najdeme. Potkat to může každého, protože nikdo z nás dopředu neví, co všechno se stane za rok, natož třeba za pět let. Člověk může přijít o práci nebo na dlouhou dobu onemocnět a nebude mít následující měsíc na pravidelnou měsíční splátku hypotéky. U nás v Hypoteční bance to chápeme a vždy vám pomůžeme situaci řešit. Obraťte se na nás prostřednictvím Hypoteční zóny, případně na naše klientské centrum.

Našli jste to, co jste hledali? Spočítejte si jednoduše a během chvíle vaši hypotéku na kalkulačce a nechte si zaslat nabídku na e-mail. Uvedenou úrokovou sazbu vám garantujeme po dobu 30 dní.

Spočítat moji hypotéku