Splácím hypotéku

Při splácení hypotéky vám budeme vždy při ruce. Můžete se na nás obrátit, ať již budete potřebovat cokoli. Třeba když nebudete moci splácet či naopak budete chtít splatit úvěr dřív.

Jak splácet?

Hypotéku splácíte vždy bezhotovostně. Nejlépe uděláte, když si na svém bankovním účtu, ze kterého se hradí hypotéka, nastavíte trvalý příkaz, nebo povolíte inkaso a my si každý měsíc splátku z účtu sami strhneme. Starost se splátkou tak můžete pustit z hlavy. Jediné, co si musíte ohlídat je, aby na účtu bylo vždy dostatek peněz. Každý rok pak můžete zdarma (pokud máte takovouto službu sjednanou) uskutečnit mimořádnou splátku, a to až do výše 20 % z neuhrazené části úvěru.

Abyste měli jistotu, že vše běží tak, jak má, dostanete od nás každý měsíc výpis z účtu, kde si můžete stav vaší hypotéky zkontrolovat.

Každý rok vám na přelomu ledna a února vystavíme také potvrzení o zaplacených úrocích, které přiložíte ke svému daňovému přiznání, a díky tomu ušetříte na daních.

Co dělat, když nemůžete splácet?

Vždy platí, že čím dříve nám dáte vědět, tím lepší řešení společně najdeme. Potkat to může každého, protože nikdo z nás dopředu neví, co všechno se stane za rok, natož třeba za pět let. Člověk může přijít o práci nebo na dlouhou dobu onemocnět a nebude mít následující měsíc na pravidelnou měsíční splátku hypotéky. U nás v Hypoteční bance to chápeme a vždy vám pomůžeme situaci vyřešit. Můžete se zastavit na některé z našich poboček či se nám ozvěte přes klientské centrum.

Našli jste to, co jste hledali? Spočítejte si jednoduše a během chvíle vaši hypotéku na kalkulačce a nechte si zaslat nabídku na e-mail. Uvedenou úrokovou sazbu vám garantujeme po dobu 30 dní.

Spočítat moji hypotéku