Americká hypotéka – výhodný úvěr na cokoliv

Půjčení vyšších finančních částek na delší dobu bývá nákladnou záležitostí, kvůli které se jako osoba či domácnostDomácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně hradí náklady na své potřeby. zadlužíte na mnoho let. Je proto důležité dobře zvažovat, jaký úvěr si vybrat. Pokud již vlastníte nemovitost, je nejvýhodnější úvěr tzv. americká hypotékaPeníze z americké hypotéky můžete použít na cokoliv souvisejícího s bydlením – proto jí říkáme neúčelový úvěr..

Co je to Americká hypotéka?

Americká hypotékaPeníze z americké hypotéky můžete použít na cokoliv souvisejícího s bydlením – proto jí říkáme neúčelový úvěr. je hypoteční úvěrÚvěr, jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Jako zástava se obvykle využívá financovaná nemovitost, ale lze ručit i jiným objektem. Existují dva typy hypotečních úvěrů. Účelová hypotéka, která je určená na financování nemovitosti a neúčelová hypotéka (tzv. americká hypotéka), kdy lze úvěr použít na financování čehokoliv., který však na rozdíl od toho klasického není vázán účelově na pořízení pozemku či nemovitosti, ani na její případnou rekonstrukci. Finanční prostředky, které vám banka půjčí, jsou však zajištěny vámi vlastněnou nemovitostí. Jelikož vám díky zajištění úvěru banka půjčuje s nižším rizikem, půjčí vám levněji, tedy za zcela znatelně výhodnějších podmínek, než získáte při úvěru u bankovní, nemluvě o nebankovní společnosti.

Úvěr z americké hypotéky je skutečně nevázaný

Nikdo se vás nebude ptát, na co finance z americké hypotéky využijete. Nemusíte bance předkládat žádné doklady, faktury, ani smlouvy. Prostě finance využijete na cokoliv – na rekonstrukci, na studium svých dětí v zahraničí, na nákup automobil... Některé banky sice půjčují na cokoliv, ale i u americké hypotéky vždy jen v souvislosti s bydlením. Tedy například na rekonstrukci či pořízení vybavení interiéru. To je třeba i filosofie Hypoteční banky a.s. Peníze nemusíte čerpat postupně na základě předkládaných dokladů, jak je tomu u stavby či rekonstrukci. Získáte je všechny najednou po uzavření smlouvy.

Americká hypotéka je nejen nejlevnější, ale i nejsnadnější cestou k většímu úvěr

Běžný úvěr obvykle v takové částce nezískáte. Banka nepůjčuje do 100 % hodnoty nemovitosti. Obvykle je výše celkového úvěru ovlivněna využívaným stropem 70 % hodnoty nemovitosti a současně je omezena poskytovanou výší úvěru v rámci americké hypotéky tou kterou bankovní institucí. Největší výhodou americké hypotéky je nižší úrok. Avšak nekoukejte jenom na úrokovou sazbu. Výhodou může být možnost americkou hypotéku bez sankcí předčasně splatit. V případě, že potřebujete nemovitost prodat, ale je spojena s americkou hypotékou, lze to, ale s určitými sankcemi. Obvykle nebývají nijak vysoké. Úroky a jistinu splácíte ve splátkách rozložených na více let, obvykle až 25. I u americké hypotéky se podobně jako u běžné hypotéky v průběhu trvání úvěru může úvěrová sazba měnit. I v tomto případě však existuje tzv. doba fixaceObdobí, po které zůstává sjednaná úroková sazba ve stejné výši.; většinou jeden, tři nebo pět let; během kterých se úrok nemění.

Kdy nám nemusí americká hypotéka vyhovovat?

Úroková sazbaČástka, kterou dlužník platí věřiteli z jeho pohledávky. Je stanovena určitým procentem z dlužné částky za určité období. je přece jen vyšší než u běžného hypotečního úvěru. Obvykle lze úvěr získat jen od určité minimální hodnoty, často od 200 000 Kč. Samozřejmě největší nevýhodou je, že ručíte nemovitostí. Ale tou vlastně ručíte v každém případě – i u jiných typů úvěrů. I když ne přímo. V případě problémů s nesplácením jiného úvěru můžete o nemovitost přijít stejně. Další nevýhodou americké hypotéky je, že si zaplacené úroky nelze odečíst z daní jako u běžné hypotéky.

TIP: Věděli jste, že o americkou hypotéku v Hypoteční bance a.s. nemusíte žádat pouze sami, ale i dohromady jako skupina až čtyř lidí bydlících ve dvou domácnostech?