Sjednávám hypotéku

Rozhodli jste se jít do toho s námi a chcete vědět, jak to vše bude probíhat? Nemusíte se obávat, s námi vás žádná nepříjemná překvapení nečekají! Níže jsme pro vás připravili krátkého průvodce celým procesem vyřizování hypotéky.

Co vše sjednání hypotéky obnáší a co vás čeká?

Nejspíš už máte jasno v tom, kolik si chcete půjčit a možná už taky tušíte, kolik byste měsíčně chtěli splácet. Pokud ne, můžete pro výpočet vyzkoušet naši kalkulačku či se s námi zaskočte poradit přímo na pobočku

Při samotném vyřizování hypotéky vás ale klasická návštěva pobočky určitě čeká. Abyste ušetřili čas, domluvte si schůzku předem přes online formulář a my se vám s termínem sami ozveme.

1. krok – schůzka se specialistou

První schůzka je především informativní. Můžete ji absolvovat buď přímo na pobočce, nebo i prostřednictvím virtuální pobočky. Ta je plnohodnotnou náhradou za první osobní návštěvu u nás.

Při tomto setkání vyberete s naším hypotečním specialistou hypotéku přímo pro vás a také se dozvíte, jaké dokumenty bude zapotřebí doložit.

2. krok – doložení dokumentů

Množství a povaha dokumentů, které od vás budeme chtít, se vždy liší podle účelu hypotéky, typu nemovitosti a dalšího. Některé dokumenty si můžeme opatřit i sami (např. aktuální výpis z katastru nemovitostí nebo odhad nemovitostiOcenění nemovitosti zpracované odhadcem uvedeným na seznamu banky.), abychom vám ušetřili čas i nervy z obíhání úřadů. Jiné doklady budeme chtít doložit po vás (2 průkazy totožnosti, potvrzení o pravidelném příjmu, v případě účelové hypotéky i kupní smlouvu).

Až spolu vyřešíme potřebnou dokumentaci, pustíme se do vyřizování hypotéky, které trvá obvykle 1 až 5 dní.

3. krok – podpis smlouvy

Jakmile bude smlouva připravená, dáme vám vědět, abychom se domluvili na jejím podpisu. Návrh smlouvy vám také samozřejmě rádi předem zašleme, abyste měli potřebnou dobu na rozmyšlenou a mohli si jej doma v klidu prostudovat.

Až budete návrh smlouvy procházet, určitě si pečlivě projděte podmínky čerpání. Jedná se o soupis dalších dokumentů, které nám musíte doložit, abychom vám mohli poskytnout peníze. Nejčastěji je to potvrzení tzv. vinkulace pojistného plnění pojišťovnou nebo prokázání zaplacení části kupní ceny, kterou hradíte z vlastních peněz.

Společně se smlouvou vám nakonec předáme i další důležité dokumenty, které s úvěrem bezprostředně souvisí, např. návrh na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí apod.

Našli jste to, co jste hledali? Spočítejte si jednoduše a během chvíle vaši hypotéku na kalkulačce a nechte si zaslat nabídku na e-mail. Uvedenou úrokovou sazbu vám garantujeme po dobu 30 dní.

Spočítat moji hypotéku